Dni Otwartych Drzwi ZUOK Spytkowo

.

Serdecznie zapraszamy Państwa na „Dni Otwartych Drzwi” Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o., które odbędą się w dniach 8-9 maja 2015 roku. Początek o godzinie 9.00.

Akcja promocyjna „Dni Otwartych Drzwi” ma na celu integrację mieszkańców obszaru Wielkich Jezior Mazurskich wokół kwestii szeroko pojętej ekologii oraz zainicjowanej przez Mazurski Związek Międzygminny–Gospodarka Odpadami w Giżycku kompleksowej gospodarki odpadami w tym regionie. Program merytoryczny imprezy obejmował będzie: prezentację zakładu, warsztaty artystyczne, zwiedzanie wystawy malarstwa oraz gobelinów, przedstawienie prac konkursowych oraz galę wręczenia nagród dla zwycięzców konkursu o tematyce proekologicznej.
Zakład jest nowoczesnym obiektem wyposażonym w najnowsze technologie z branży gospodarki odpadami. Jego infrastruktura jest bezpieczna dla środowiska. Technologia stosowana w zakładzie pozwala na maksymalizację odpadów skierowanych do recyklingu oraz minimalizację odpadów przeznaczonych do składowania.
Wszystko odbędzie się w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Przedsięwzięcia i inwestycje dofinansowane z Funduszy Europejskich poprawiają jakość życia nas wszystkich. Ważne jest zatem, abyśmy pokazali mieszkańcom nasz zakład. Akcja organizowana jest we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.
Wydarzenie zyskuje wymiar międzynarodowy poprzez udział delegacji z Litwy, Niemiec i Obwodu Kaliningradzkiego. Zapowiedziana jest efektywna obsługa „Dni Otwartych” przez media w tym regionalne radio oraz telewizję.
Do zobaczenia w zakładzie!

Paweł Lachowicz

Plan wydarzeń:
8 Maja Piątek
·         9.00 – 9.15     Uroczyste otwarcie
·         9.15 – 9.30     Prezentacja projektu budowy zakładu „Regionalny system gospodarki odpadami Ochrona Wielkich Jezior Mazurskich poprzez stworzenie kompleksowego systemu gospodarki odpadami”
·         9.30 – 15.00   Zwiedzanie zakładu
·         9.00 – 15.00   Prezentacja wystawy malarskiej pt. „W poszukiwaniu spełnienia”
·         9.00 – 15.00   Prezentacja wystawy gobelinów pt. „Pejzaże”
·         9.00 – 15.00   Prezentacja wystawy prac konkursowych o tematyce proekologicznej młodzieży
·         10.00 – 14.00 Warsztaty artystyczne
·         14.00 – 14.30 Gala wręczenia nagród dla zwycięzców konkursu

9 Maja Sobota